🚨 Ostatni dzień zapisów ze zniżką!
🚨 Zapisy na AI_Devs 3 wystartują wkrótce!
0
dni
0
h
0
m
0
s
Dołącz do listy oczekujących
← Wszystkie posty
5 min read

Startujemy zapisy na drugą, ulepszoną edycję AI Devs 2

Od czasu pierwszej edycji, czyli kwietnia-maja 2023 w świecie AI wydarzyło się tak dużo, że jesienną edycję zdecydowaliśmy się zaprojektować praktycznie od nowa. W tym artykule dowiesz się o głównych zmianach w programie drugiej edycji – naszym zdaniem będzie jeszcze lepsza niż pierwsza i nie możemy już się doczekać października!

Adam Gospodarczyk
31 sierpnia 2023
5 min read

AI Devs 2 przynosi mnóstwo nowości i rozszerzeń, co czyni ten kurs atrakcyjnym nie tylko dla nowych uczestników, ale również absolwentów pierwszej edycji. Startujemy już 23 października!

Co mówili uczestnicy pierwszej edycji?

Organizując pierwszą edycję AI Devs mieliśmy dużo wątpliwości czy sprostamy wyśrubowanym oczekiwaniom. Okazało się, że tytaniczny wręcz nakład pracy w przygotowanie wszystkich materiałów i organizację kursu dla niemal 1000 programistów i programistek dał owoce, a opinie wgniotły w fotel!

Co nowego w AI Devs 2?

Dołącza do nas Mateusz Chrobok!

Przede wszystkim dołącza do nas Mateusz Chrobok, którego prawdopodobnie kojarzysz z jego kanału na YouTube i licznych wystąpień. To człowiek udowadniający na każdym kroku, że potrafi w prosty sposób mówić o rzeczach trudnych. Jego specjalizacją jest szeroko rozumiana branża bezpieczeństwa, co świetnie oddaje fakt, że jedna z jego ról to „Security Officer” w Air Space Intelligence gdzie dba o bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej USA. Swoje talenty i doświadczenie wykorzysta także w AI Devs 2 dopełniając nasze kompetencje.

Większy nacisk na programowanie łączące Duże Modele Językowe

Rozwój narzędzi takich jak LangChain, czy pojawienie się wersji modeli GPT dostosowanych do posługiwania się formatem JSON sprawiły, że zdecydowaliśmy się położyć znacznie większy nacisk na programistyczne połączenie LLM (Large Language Model) w AI Devs 2.

Niemal cała nasza uwaga skupi się zatem na wykorzystaniu OpenAI API. Poza nim, jako wątek poboczny pojawią się także modele OpenSource (. LLaMA 2), które już dziś można uruchomić na swoim sprzęcie z zachowaniem prywatności i które do niektórych z zadań sprawdzają się podobnie lub lepiej niż GPT-4 (np. LLaMA 2 Code).

Poza tym, szereg zagadnień został pogłębiony w oparciu o najnowsze publikacje, techniki pracy oraz nasze własne doświadczenia. Mowa tutaj o teorii działania dużych modeli językowych, tokenizacji, embeddingu, bazach wektorowych czy wykorzystaniu technik projektowania promptów w kontekście programistycznym na potrzeby copilotów/asystentów oraz agentów AI.

Mniejsza rola ChatGPT

Aby stworzyć miejsce na nowe tematy zdecydowaliśmy, że tym razem rola ChatGPT zostanie zminimalizowana i praktycznie nie będzie pojawiać się w naszych materiałach. Naturalnie wiedzę zdobytą w AI Devs 2 możesz w dużym stopniu wykorzystać w ChatGPT, jednak znacznie większy potencjał widzimy w programistycznym połączeniu z modelami poprzez API. Z tego powodu posiadanie płatnej subskrypcji ChatGPT Plus tym razem nie jest wymagane.

Poza ChatGPT, mniejszą rolę odegrają także wątki no-code/low-code oraz narzędzia optymalizujące pracę w systemie operacyjnym. Pomimo tego, że przejdziemy przez wprowadzenie do Generative AI, dość szybko skupimy swoją uwagę na technikach pracy, które nie są aktualnie dostępne (lub po prostu są bardzo niewygodne) w połączeniu z np. make.com.

Z drugiej jednak strony make.com jako platforma pojawi się w roli narzędzia wykorzystywanego bezpośrednio przez LLM. Mowa tutaj o scenariuszach automatyzacji uruchamianych oraz sterowanych przez np. gpt-4-0613 oraz Function Calling, dzięki którym łatwo zintegrujemy się z różnymi usługami: aplikacjami do zadań, kalendarzem, pocztą czy zewnętrznymi źródłami danych. Oczywiście możliwe jest zastąpienie scenariuszy automatyzacji własnymi skryptami, jednak ze względu na wszechstronność platformy make.com, taka decyzja będzie indywidualna i wykroczy poza zakres omawiany w głównych materiałach. Dlatego posiadanie konta make.com na planach $9 lub $16 jest wskazane ale nie jest krytyczne, ponieważ nie stanowi warunku ukończenia kursu (np. nie potrzebujesz make.com do realizacji żadnego z zadań).

Rozbudowane wątki związane z pracą z dużymi zestawami danych

Wprost nieporównywalnie do pierwszej edycji rozbudowaliśmy obszar związany z łączeniem LLM z własnymi zestawami danych. Uwzględniamy tutaj połączenie do wyników wyszukiwania w Internecie, dostępie do stron Internetowych czy pracy z różnymi formatami plików. Różne źródła danych połączymy z technikami projektowania i organizacji pamięci długoterminowej dla modelu czy zastosowaniem baz wektorowych oraz wyszukiwania hybrydowego. Wszystkie te elementy stanowią część systemów typu RAG (Retrieval Augmented Generation) charakteryzującego się zmniejszaniem halucynacji modelu oraz umożliwiającym realizację jednego z najpopularniejszych zastosowań dużych modeli językowych — możliwości interakcji z własnymi bazami wiedzy.

Wykorzystamy tutaj dostępną obecnie wiedzę oraz techniki pracy na potrzeby budowania własnych narzędzi, ale jednocześnie wyraźnie podkreślimy produkcyjne zastosowania, które przygotują Cię do budowania komercyjnych produktów działających z LLM. Należy tutaj podkreślić rekomendacje pochodzące bezpośrednio od OpenAI, mówiące o unikaniu zastosowań modeli w krytycznych obszarach systemów. Nie oznacza to jednak ich całkowitego wykluczenia z aplikacji działających „na produkcji”.

Brak uzależnienia od iOS/macOS

W związku ze wszystkim, co napisaliśmy powyżej, zdecydowaliśmy się także na niemalże wyeliminowanie zagadnień charakterystycznych dla systemów iOS / macOS. Jednocześnie nie poświęcamy także uwagi innym platformom, skupiając się na programistycznej interakcji z LLM, która (zwykle) nie jest uzależniona od systemu operacyjnego.

Omawiane w pierwszej edycji wątki dotyczące połączenia swojego komputera z modelami GPT, w których wówczas wykorzystywaliśmy np. Shortcuts lub Autohotkey, zostaną zastąpione aplikacją Alice lub możliwością rozwoju własnej aplikacji desktopowej na podstawie udostępnionego przez nas szablonu frameworka Tauri. Skorzystanie z tych aplikacji nie będzie konieczne, ponieważ pokażemy także możliwość integracji z ulubionym komunikatorem (na przykładzie Slacka).

Rozszerzenie koncepcji Asystenta AI

W ostatnim module kursu rozszerzymy także koncepcję asystenta AI, którego głównym elementem będzie API stworzone na back-endzie (na przykładzie node.js ale można zastosować także inne technologie lub scenariusze no-code).

Ze względu na to, że konkretne umiejętności asystenta będą dostosowane do indywidualnych preferencji, w materiałach kursu znajdziesz przykłady i inspiracje na podstawie których możesz je rozwijać. Najwięcej czasu poświęcimy jednak na elementy wspólne, takie jak możliwość prowadzenia długich konwersacji, rozpoznawanie intencji, połączenie z narzędziami (Function Calling) czy pamięć zastosowania pamięci długoterminowej.

Przy budowaniu API asystenta będziemy korzystać z elementów frameworka LangChain (w wersji JavaScript). Nie będziemy jednak sięgać po wszystkie możliwości jakie oferuje, ze względu na ich stosunkowo wczesny etap rozwoju.

Podsumowując, AI Devs #2 rozszerza zagadnienia z pierwszej edycji, poprzez znacznie większy nacisk na programistyczne integracje dużych modeli językowych z kodem aplikacji. Oczywiście nadal pojawiają się zagadnienia, które były już omawiane w pierwszej edycji, jednak wszystkie zostały zaktualizowane i uwzględniają najnowsze, dostępne możliwości. Sama struktura lekcji nie uległa zmianie, ale zostanie rozszerzona o więcej zadań praktycznych oraz materiały wideo.

Orientacyjnie mówimy tutaj o ~50% nowej treści w stosunku do pierwszej edycji oraz aktualizacji drugiej części!

Szczegółowy Program AI Devs 2

Ponownie zdecydowaliśmy się na kohortową, 5-tygodniową formułę programu opartą o cotygodniowy release nowych materiałów, sesje LIVE, automatyczne sprawdzanie zadań (!) oraz codzienne intensywne dyskusje w społeczności. Uczestnicy docenili ten format, więc tego nie zmieniamy! Ale sama merytoryka została przebudowana w ponad 50%.

Dokładny program AI Devs 2 znajdziesz na https://www.aidevs.pl/

Dołącz do AI Devs 2 już teraz ze zniżką!

Kurs rusza 23 października, a do niedzieli 10 września trwają zapisy w przedsprzedaży w najniższej możliwie cenie.

Link do zapisów 👉 https://www.aidevs.pl/

  • Możesz rozbić płatność na 2 raty 0%.
  • Masz 14-gwarancję – możesz zrezygnować z kursu w ciągu 2 tygodni od startu i otrzymać zwrot 100% pieniędzy bez dodatkowych pytań.
  • Zachęcamy też do skorzystania z opcji sfinansowania dostępu z budżetu szkoleniowego! Na stronie znajdziesz nowe ulotki dla szefa, które pomogą Ci w przygotowaniu wniosku. W poprzedniej edycji z tej opcji skorzystało niemal 30% kursantów!

A jeśli masz jakieś pytania, aidevs@brave.courses lub zadzwoń 730 865 695 – zespół BRAVE.courses odpowiada błyskawicznie!

Do zobaczenia w Programie! Nie możemy się już doczekać października!

Adam, Jakub, Mateusz

Medium length heading goes here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.